Северно од умот

Популано

Одбрани постови

Телешко месо по рецепт на Гордон Ремзи

Состојки: 1 кг телешко месо за готвење 3 чешниња лук 1 кромид неколку страка мајчина душица 500 г свежи печурки 2 лажици сенф сол, црн пипер 1 лажица доматно пире 2-3 лажици павлака 2...