Македонија

Популано

Одбрани постови

Најкрцкавата лисната македонска пита, повкусна немате пробано! (ВИДЕО)

Вкусно јадење кое ќе ве освои на првиот залак! Состојки: 800 гр брашно; 1 лажица сол; 450 мл вода; 250 гр маргарин за премачкување; 200-300 гр сирење за фил; 2 јајца...