Македонија

Популано

Одбрани постови

Имам бајaлди – Традиционален рецепт

Состојки: 2 големи (и тенки, ако е можно) модри патлиџани 1 голем кромид, преполовен и ситно исечен 3 домати, ситно сечкани 3-4 чешниња лук, ситно сечкани 1 китка магдонос,...