bukefal

7578 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Популано

Одбрани постови

Кој беше бугарскиот историчар Божидар Димитров? Доживеа ли да му се...

Поранешниот директор на Националниот историски музеј во Софија, историчарот Божидар Димитров, почина на 72-годишна возраст, јавија вчера бугарските медиуми. Димитров починал пред зградата во која...