Спасовски со критики за судството, Џолев согласен дека е потребно прочистување меѓу судиите

АКЦИЈА
loading...

Намалувањето на затворската казна на возачот кој ја прегази студентската Фросина Цековска од Крива Паланка на Партизанска покажува дека судството не е реформирано, вели министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Апелација пред два дена донесе одлука да му ја намали казната од 4 на 3 години со што предизвика револт не само кај родителите на Фросина, туку и во јавноста. Ваквата одлука ја донела откако возачот ја признал вината и изразил жалење и каење.

Прочитајте повеќе

loading...