Силјановска до јавноста: Македонија има насушна потреба од разум, право и правда (ВИДЕО)

АКЦИЈА
loading...

Откако денес и официјално ВМРО-ДПМНЕ ги соопшти кандидатите за претседател и со тоа и официјално ја потврди нејзината кандидатурата, свое обраќање до јавноста објави и професорката Гордана Силјановска-Давкова. Во обраќањето таа ги објаснува причините поради кои по долго расмислување, како што вели самата, решила да ја прифати иницијативата на нејзините колеги. Погледнете го обраќањето во видеото:

Видеото на 365.com.mk

loading...