„Бојкотирам“ слави пред Собрание (ВИДЕО)

АКЦИЈА
loading...

„Бојкотирам“ вечерва со славје пред Собранието на Македонија. Од таму истакнаа дека народот го искажа своето мислење за промена на името, и сега на ред е оставка на Владата и распишување на нови избори.

„Македонците во Светот му даваат безрезервна поддршка на претседателот Ѓорѓе Иванов. Очекуваме пратениците да стават крај на оваа голгота, оставка на Владата и распишување на нови парламентарни избори. Македонците секаде во Светот се на браникот на својата татковина и така ќе остане и понатаму“, изјавија од пред Собранието.

Lëvizja Bojkotoj feston mossuksesin e referendumit

“Bojkotiram” feston rezultatin e referendumit

Публикувахте от TV21 в Неделя, 30 септември 2018 г.

loading...