Сте пробале Oрео чизкејк?

АКЦИЈА
loading...

СОСТОЈКИ:

200 мл слатка павлака
300 гр крем сирење
40 гр путер
40 гр шеќер во прав
30 парчиња Орео
1 лажичка екстракт од ванила

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Издробете ги кексите во блендер (одвојте го делот за крем). Додајте растопен путер и сè иситнете во калап во кој ќе го редите колачот. Ставете во фрижидер.

Разматете слатка павлака со миксер, додајте кремасто сирење, шеќер во прав и остатокот од Орео колачињата. Додајте екстракт од ванила.

Кога подлогата ќе стегне, премачкајте ја со кремот и ставете во фрижидер на 3 часа.
Послужете и уживајте!

Готви.мк

loading...