Вкусни пирошки од палачинки

АКЦИЈА
loading...

Фантазија од палачинки, роловани и крцкави, пришоки лесни и брзи. Одличен појадок, ручек, вечера, за секоја прилика.

Состојки:

-шунка

-тврдо сирење

-кисело краставички

-павлака или кајмак

-мајонез

За поховање:

-јајца

-лебни трошки

Подготовка:

1.На ситни парчиња исецкајте ја шунката, сирењето и краставичките.

2.Во тоа, додадете мајонез, се добро да се соедини.

3.Со овој фил премачкајте го средниот дел од палачинката, па замотајте како ролат.

4.Смотаните палачинки ставете ги во изматените јајца, па потоа во лебните трошки.

5.Лесно пржете ги на ниска температура за да не изгорат, да добијат жолто златна боја, а внатрешноста да не се стопи.

Во продолжение погледнете дополнителен совет како да приготвите палачинки:

Низ социјалните мрежи деновиве се споделува едно видео кое покажува нов начин за печење на палачинки.

Се е исто, освен еден мал детал. Свртете го тавчето.

loading...