Рецепт: Брзи и евтини сникерс бомбици

АКЦИЈА
loading...

Направете вкусни сникерс бомбици кои се топат во уста.

300 гр шеќер

1 дл вода

125 гр маргарин

200 гр бисквити мелени

200 гр мелени кикиритки

ГЛАЗУРА:

100 гр чоколадо

20 гр маргарин

3 лажици масло

200 гр ситно сечени кикиритки

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Се вари водата со шеќер и се додава маргарин, па се лади и се додаваат мелените бисквити и кикиритки.

Се лади и се обликуваат бомбици.

Се растопува чоколадото со маргарин и масло, па се ставаат бомбиците во глазурата, а горе се наросуваат кикиритки.

loading...