Брз “Киндер колач” без печење

АКЦИЈА
loading...

Потребни состојки:

300g шеќер

100ml вода

Половина коцка маргарин

200g млеко во прав

100g црно чоколадо

100g бело чоколадо

Подготовка:

Шеќерот ставете го во водата и загревајте. Додадете го маргаринот. Кога ќе добиете еднолична течност, тргнете од ринглата и додадете го млекото во прав. Најдобро е да го просеете низ цедалка за да нема грутки.

Смесата поделете ја на 2 дела – во едниот ставете го растопеното бело чоколадо, а во другиот црното чоколадо.

Ставете ги смесите во подмачкан калап за ролат, една над друга. Ладете неколку часа.

loading...