Поддршка од цел свет: Бојкотираат и во Нигерија, САД, Перу, Индија, Кина… (ВИДЕО)

АКЦИЈА
loading...

Глобалната иницијатива „Ние сме Македонија“ (We Are Macedonia), објави на својата официјална Фејсбук страница објави видео компилација од граѓаните од целиот Свет кои даваат поддршка за Македонија и за бојкотот на референдумот за промена на името. На видеото има луѓе кои даваат поддршка за бојкотирам од целиот свет Нигерија, САД, Перу, Индија. Кина итн.

 

loading...