Зошто Катица Јанева нема да прави ајвар на 30-ти? (ВИДЕО)

АКЦИЈА
loading...

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева на 30 – ти септември нема да прави ајвар туку ќе гласа на референдумот. Во интервју за Алсат М телевизија Јанева зборуваше и за двата извештаи на СЈО – едниот за нивната работа а другиот наменет за судиите и нивното несовесно и неморално постапување, но и за, според неа, историската шанса за граѓанската должност да има право на референдум да има право да гласа на референдум за своето право на референдум… или така нешто. Чујте и самите:

Ако и вие ништо не разбравте, не сте единствени. Помош побара и професорката Ванковска.

loading...