И колегата на Шенка Колозова се изјасни за референдумот (ВИДЕО)

АКЦИЈА
loading...

Познатиот македонски актер, познат по својата улога во македонските народни приказна, Владо Дојчиновски на својот официјален Фејсбук профил објави видео во кое најавува дека ќе го бојкотира престојниот референдум за промена на името.

Тој истакна дека неговата совест ќе остане чиста бидејќи нема да биде дел од прекрстувањето на Македонија, ниту пак дел од уништувањето на Македонија. Дојчиновски порача дека ќе остане со почит кон предците кои се бореле за Македонија и дека нема да им го одземе правото на своите деца да живеат во земја која се вика Македонија. За крај порача никогаш северна, секогаш Македонија.

Извор: Инфомакс

loading...