Временска прогноза – Вадете јакни и ќебиња

АКЦИЈА
loading...

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со умерена облачност и слаб ветер од променлив правец. Минималната температура од 7 до 16, а дневната највисока во интервал од 27 до 33 степени.

Во Скопје сончево и топло со умерена облачност и слаб ветер од северозападен правец.Температурите од 12 до 31 степен.

Утре во текот на денот ќе се задржи стабилно, суво и топло време за овој период од годината. Кон крајот на денот ќе настапи значителна промена на времето која и во наредните денови ќе услови зголемена облачност, повремени локални врнежи од дожд, засилен северен ветер и опаѓање на дневната температура во поголем дел од земјава за повеќе од 10 степени.

loading...