Јане Велковски во спот со Роналдо, Меси и Погба (ВИДЕО)

АКЦИЈА
loading...

Малиот Јане Велковски е дел од најновиот спот на УЕФА во рамките на проектот „Рамноправна игра“, во видеото тој е заедно со фудбалските ѕвезди како Кристијано Роналдо, Лео Меси и Пол Погба.

Малиот Јане Велковски повторно е главен на сајтот на УЕФА, овој пат ја има најголемата чест досега, се појави во спот заедно со најдобрите играчи во моментов, Лео Меси, Кристијано Роналдо и Пол Погба.

Погба и Јане станаа пријатели од, десетгодишното момче беше и на гости кај францускиот фудбалер во Манчестер каде што гледаше и меч од Лигата на шампионите.

Јане боледува од мускулна спинална атрофија и наскоро треба да замине на операција.

loading...