Откриена причината за евакуацијата на зградата во Скопје, нема да ви се верува што всушност е најдено

АКЦИЈА
loading...

По евакуацијата и неколку часа пребарување од страна на антитерористичките единици, беше откриена причината за остриот мирис во влезот на зградата во „Скопјанка“.

Одговорот, неофицијално, се криеше токму под скалите каде живеел бездомник кој уринирал во пластични шишиња.

Очевидци тврдат дека биле пронајдени стотина шишиња со урина во импровизирано живеалиште под скалите, каде наводно живеел бездомникот на еден душек. Истовремено во стан на вториот кат биле пронајдени употребени пелени од каде исто се ширел јак мирис, неофицијално дознава „А1он“.

loading...