Заев го “пецна” Мицковски на Фејсбук

АКЦИЈА
loading...

Премиерот на Македонија, Зоран Заев, фотографија со порака на Фејсбук „Лидерство значи одлучност“ го испровоцира претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Се чини дека оваа порака од Заев му е упатена токму на Мицкоски, откако овој и раководството на ВМРО-ДПМНЕ синоќа преку прес-конеференција во партиското седиште не му дадоа инструкции на членството и симпатизерите како да постапуваат на референдумот на 30 септември, туку да гласаат или да не гласаат по своја волја.

Синоќа Мицкоски на карјот од прес-конференцијата го повика Заев на уште еден ТВ-дуел пред референдумот, по што останува да се види дали ќе биде прифатена „фрлената ракавица“.

ФБ статусот на премиерот

Вистинските лидери одлучуваат кога другите се кријат. Најважните одлуки се секогаш тешки. Токму тие носат реални промени и подобро утре.

loading...