Арсим Зеколи: Ако референдумот пропадне, тоа нема да биде ни поради Русија, ни поради национализмот

АКЦИЈА
loading...

Политичкиот аналитичар и коментатор Арсим Зеколи на својот Твитер профил, дава многу интересна анализа за претстојниот референдум, како и за заинтересираните страни околу неговиот (не)успех.

-Доколу референдумот не успее, тоа нема да биде поради Русија, Турција, Вануату, национализмот или вегетаријанците, туку поради коруптократите и криминалците спонзорирани од Запад како “вистински пример за Демократи (модел демократи)”.

Референдумот не се однесува повеѓе на името, неговата цел е спасување на неуспешните западни политики во борбата против локалниот криминал. На народот му е преку глава!, вели Зеколи на својот Твитер профил.

Јавно.мк

loading...