Се стресоа Грција и Македонија: Земјотрес во Нивици – местото на потпишување на Преспанскиот договор

АКЦИЈА
loading...

Земјотрес со јачина од 3,4 степени според Рихтеровата скала е регистриран вечерва околу 20:00 часот во Грција, а истиот бил почувствуван и во Македонија.

Земјотресот бил на длабочина од 1 километар.

Епицентарот бил на 26 километри оддалеченост од Ресен и на 9 километри оддалеченост од Крани, односно во Нивици, местото каде што беше потпишан договорот со Грција со кој се предвидува промена на името Македонија.

 

Инфомакс

loading...