ЗЕМА ПЛАТА ОД МАКЕДОНИЈА НО НЕ МУ ПРЕЧИ ДА ГО ЛЕТА ОРЕЛОТ

АКЦИЈА
loading...

На многумина за кратко време им се промени мислењето за познатиот актер Висар Вишка. Тој сега е вработен во македонското министерство за култура, но токму во овој момент кога зема државна и плата и државни бенефиции тој ги покажа своите вистински бои

Висар Вишка во моментов е вработен во министерството за култура како специјален советник, а во слободно време го лета албанскиот орел. Последната фотографија која тој ја сподели на својот Фејсбук профил е со албанскиот премиер Еди Рама во чиј опис на сликата стои ,,со човекот’’. Очигледно Вишка го смета Рама, а не Заев за свој премиер иако е дел од неговата влада.

loading...