Ѓоковиќ го прослави пласманот на Sвезда во ЛШ во свој стил

АКЦИЈА
loading...

После ваков историски успех, Новак Ѓоковиќ не е од оние спортисти кој само ќе твитне браво момци за успехот.

Тој е навивач на Црвена Звезда и спремен со реквизити за славење среде Њујорк каде се натпреварува на УС Опен. Видеото го сподели и клубот на Фејсбук. Шампион е нема што.

loading...