Нано Ружин: Времето во иднина ќе се мери како „пред“ и „по“ референдумот! (ВИДЕО)

АКЦИЈА
loading...

„Референдумот е историски момент за државата, можеби најзачање по референдумот за независност.

Сметам дека во иднина во Македонија времето ќе се мери како пред и по референдумот, европските и атлантските перспективи се отвораат и затоа комесарот Хан ја упати таа порака од Драч“, вели поранешниот амбасадаор на НАТО, Нано Ружин, во изјава за Канал 5.

Остатокот од текстот и видеото погледнете ги на Експрес.мк

loading...