Видео-рецепт “Мафини” од шпагети

АКЦИЈА
loading...

Ви доаѓаат гости, а вас не ви е до готвење. Веројатно би нарачале храна, но “висока” датата во месецот… Но има решение.

Еве како можете да поминете “безболно” и притоа да ги одушевете гостите со својата креација во кујна

Се што ви е потребно е модлици, шпагети, сос од домати, пармезан, сирење и лукче…

Таканаречените “мафини“ уште побогато можат да се подготват со тоа што однапред се прават мали кофтиња или сувомеснато месо сецка во коцкички кои се додават во шпагетите а со самото ги прави уште повкусни. Изборот останува ваш, но идеата која е прикажана на видеото е само начин како сето тоа да се поготви.

loading...