По лична наредба од Трамп, во САД е уапсен и последниот жив нацист (ВИДЕО)

АКЦИЈА
loading...

„Уапсен е последниот жив нацист“, е веста на денот за која јавуваат медиумите од таа страна Атлантскиот Океан.

Според Еј-би-си њуз, имиграционите и царински агенти го уапсиле 95-годишниот Јакиј Пали, за кој се претпоставува дека е последниот жив нацистички соработник кој работел во работните логори на Хитлер.

Пали бил уапсен во неговиот дом во Квинс, Њујорк, а неговото апсење се случило по личната наредба на американскиот претседател Доналд Трамп.

Целиот текст прочитајте го на Експрес.мк

loading...