Рецепт за мафини полнети со чоколадо, за кои не треба да правите смеса

АКЦИЈА
loading...

Мафините не секогаш ни излегуваат како што сме замислиле, бидејќи не секогаш подготовката на смесата е иста.

Затоа и ќе ги обожавате овие мафини за кои не треба да мешате брашно, јајца, млеко…

Потребни состојки (за 12 мафини):

  • 24 парчиња леб
  • 4 јајца
  • 2 лажици млеко
  • 1 лажица шеќер
  • ½ лажица цимет
  • Малку ванила екстракт по желба
  • Чоколаден крем
  • Мешавина од шеќер и цимет

Деталната подготовка изгледајте ја во видеото подолу. Печете 25 минути на 180 степени и уживајте во брзите мафини.

Chocolate Stuffed French Toast Muffins 😍 #Twisted #TwistedFood

A post shared by Twisted (@twisted) on

loading...