Ева Заева и Душко Чифлиганец уживаат на Бали

АКЦИЈА
loading...

Внуката на Зоран Заев, Ева Заева и Душко Чифлиганец годинава летуваат на Бали.

Двојката е се почесто заедно и нормално се поинтересна за медиумите. Фотографии од нивните егзотични патувања ги преплавија социјалните мрежи.

Овојпат ја одбраа Индонезија, рајскиот остров на боговите, познат по кристално чистото море, белите песочни плажи, џунглите и високите вулкански планински масиви.

Инаку Ева веќе се остварува во улогата на моден дизајнер, а во едно интервју изјави дека покрај модата, вториот сон и е поврзан со медицината.

Душко Чифлиганец, дипломиран економист, е син на познатиот бизнисмен Ванчо Чифлиганец. И двајцата негуваат животен стил на кој многумина можат да им позавидат.

Годинава, поточно во Мај, Ева Заева заврши средно училиште па следуваше нејзината матура. Таа како и другите тинејџерки нестрпливо ја чекаше оваа вечер и се подготвуваше како би заблескала на својата матура, а неколку фотографии од финишот сподели и тогаш на социјалните мрежи

loading...