Апасиев: Како би изгледале ВЕСТИТЕ по евентуално успешниот референдум за самоукинување

АКЦИЈА
loading...

Еве како би изгледале ВЕСТИТЕ по евентуално успешниот референдум за самоукинување:

“Денес премиерот на Северна Македонија, господинот Зоран Заев, ќе му се ИЗВИНИ и на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган за делот од Крушевскиот манифест во кој востаниците го повикуваат народот на востание со зборовите: ‘не можејќи веќе да ја трпиме тиранијата на жедните за крф и гладните за чоечко месо МУРТАТИ’.

Се очекува провладините медиуми и нивните купени уредници и новинари, кои предничеа во референдумската кампања, да вршат директен пренос од овој историски настан за помирување меѓу народите, кој е пример за европски добрососедски односи”

#БојкотирамБескичмењаци
#НавивачНеЕИстоСоНовинар

loading...