Ивор: Алоо, абе за комарци прскање ви се смее цела држава

АКЦИЈА
loading...

Поранешниот функционер на СДСМ и колумнист Ивор Мицковски се придружи на армијата сеирџии околу начинот на кој градската власт се обидува да ги убеди скопјани дека прска(ла) против комарци.

„Ем стари препарати сте користеле, ем стари видеа од прскање пуштате, ем дрски и сакате да се расправате. Абе за едно прскање комарци се изгубивте, ви се смее цела држава“, напиша Мицковски на својот профил на „Твитер“.

loading...