Полицијата трага по Стевче Јакимовски, се очекува да биде приведен

АКЦИЈА
loading...

Полицијата трага по екс градоначалникот на Карпош.

Откако попладнево МВР без најава влегла во неговата куќа во скопската населба Жданец се очекува тој да биде приведен под сомнение за злоупотреба на службена должност додека беше градоначалник.

Според извори блиски до него Јакимовски не се крие но досега не добил никаква покана за разговор со ниту една инсититуција а претресот на неговата куќа и монтираниот случај против него го смета за акт на политички реваншизам.

Целиот текст прочитајте го на Експрес.мк

loading...