Дурловски и Митревски ги закопаа “воените секири”, за Македонија

АКЦИЈА
loading...

Оперската ѕвезда Игор Дурловски и режисерот Дарко Митревски ги закопаа “воените секири” кои беа извадени лани откако Митрески по настаните на 27 април напиша писмо до својот пријател актерот Владо Јовановски во кое изрази незадоволство од неговото учество во настаните во кои се случи насилството во Собранието.

Дурловски јавно реагираше пред два месеци кога Митревски ја објави колумната во која го отфрли договорот со Грција.

Дочитајте на Експрес.мк

loading...