Села: Референдумот за името е непотребен

АКЦИЈА
loading...

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, смета дека референдумот за промена на името е непотребен.

Во интервјуто за Алсат, Села зборувајќи за најавените уставните измени рече дека дека тие треба да бидат искористени за Албанците во највисокиот правен акт да станат рамноправни со Македонците.

loading...