Николоски го бакнува македонското знаме на Мечкин камен (ВИДЕО)

АКЦИЈА
loading...

На социјалните мрежи се појавија многу видео-записи од вчерашната прослава на Илинден од Мечкин камен.

Бидејќи акцентот беше ставен на негативните реакции на присутните во моментот кога пристигна делегацијата предводена од вице премиерот Кочо Анѓушев, овој момент го забележаа само оние кои беа присутни во близина.

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ кој заедно со Игор Јанушев, Владо Мисајловски, Митко Јанчев и други свои сопартијци пристигна на Мечкин камен направи државнички потег, го бакна македонското знаеме додека поминуваше покрај толпата народ. Овој потег беше поздравен од присутните со громогласно скандирање.

Александар Николоски го бакнува македонското знаме

Александар Николоски го бакнува македонското знаме на Мечкин Камен!

Публикувахте от Горди Македонци в Петък, 3 август 2018 г.

loading...