Подадената рака и силната поддршка на искрен пријател (ВИДЕО)

АКЦИЈА
loading...

Втора година по ред, владите на Македонија и Бугарија заеднички го прославија Илинденското востание.

Овој пат премиерите Заев и Борисов се поклонија пред споменикот на Гоце Делчев во Благоевград.

Настанот кој заврши пред малку, го следеше Тамара Стојкова, заедничкото чествување на Илинден се случи точно на првата годишнина од договорот за добрососедтво.

Каква е оценката на премиерите за неговото спроведување?

Повеќе за ова од извештајот на Тамара Стојкова.

На одбележувањето на годишнината присуствуваат и министерот за внатрешни работи на Република Македонија, Оливер Спасовски, како и вицепремиерот и министер за одбрана на Република Бугарија, Красимир Каракачанов.

Во видеото погледнете го целиот извештај.

loading...