Милошоски ќе бојкотира: Три причини зошто референдумот не заслужува одговор

АКЦИЈА
loading...

Потсетувајќи на изјавата на Заев, дека доколку референдумот пропадне ќе си даде оставка како премиер, Антонио Милошоски на „Твитер“ порача дека тој ќе го бојкотира референдумот, а објасни и зошто (референдумското прашање не заслужува одговор:

Референдумското прашање кое е
– спротивно на Законот (задолжителен, наместо консултативен) и
– спротивно на Законот (еднозначно, наместо трозначно манипулативно прашање) и
– спротивно на Уставот потврден од народот 1991 и Бадинтер (ЕУ) 1992г.
Не заслужува одговор! #Бојкотирам, пишува Милошоски на својот Фејсбук профил.

loading...