ДАГАУУУУУ – СО ЕДЕН ГОЛ СО МАКАЗИ, ШАХ МАТ ПОТЕГ, ЗАЕВ ГО РЕШИ РЕФЕРЕНДУМОТ УШТЕ НА ПРЕСОТ НА НЕГОВОТО ОБЈАВУВАЊЕ, БРАВО, ПОКЛОН ДО ЗЕМЈА ПРЕМИЕРЕ!!!

АКЦИЈА
loading...

Превземено од Мактел

Цццц…. Овој човек е политички генијалец!!!

Сите ние паничевме, врекавме, сечевме вени како ли ќе се постигне цензусот на референдумот, а Заев на сите ни велеше, уживај другарче. Многу не му веруваа, јас знаев дека он има нешто смислено, некоја од неговите политички магии кои сепак не се ујдурма туку се совршена политичка ШАХ МАТ бравура, мајсторство.

И ете го, денеска, без око да му трепне, на прашање на новинар, што ако на референдумот нема цензус, вели – Е, па тогаш, ние како институции ќе сметме дека народот не знаел што да одлучи, и ние тогаш во негово име ќе ја донесеме одлуката.

БУУУУМ!!! ШАХ, МАТ, ЧАО ПРИЈАТНО!!!

И сега, за само 5 мин, целата БОЈКОТИРАМ пропаганда сега е во НАСОКА НА УСПЕХ НА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА!!!

Сега, на ВМРОНИТЕ и РУСОФИЛИТЕ им останува само еден начин да го спречат договорот – да излезат масовно на референдумот и да бидат повеќе на број од тие што се за договорот.

ХАХААААААААААААААААААААААААААААААААААААА!!!! Цццц, каков ден, каква политичка генијалност на Заев. Поклон премиере! Поклон Зоки! Ти полека полека стануваш политички ДАЛАЈ ЛАМА, муртински Каспаров на мак политиката!!!

За оние кои сакаат фудбал, овој потег на Заев е рамен на гол со макази во 95-та минута во финале лига шампиони, по дегажман од голманот, без топката да падне на тревата, ДАГАУУУУУУУУУУ!!!!!

Ај сега, Миленко, Палчо, Вилипче, Мицко, Трендо, Ванковска, Солза, ебете се сите!

loading...