Дали Северна Македонија е закана за Бугарија? (ВИДЕО)

АКЦИЈА
loading...

Бугарски „Днвник“ денеска објавува „видео“ во кое го поставува прашањето дали новото име на Македонија и додавката „северна“ може да бидат закана за Бугарија.

Лани на 1 август минатата година – еден ден пред Илинден – Бугарија и Македонија потпишаа Договор за добрососедство по неколкугодишни залудни напори. Оттогаш, одност меѓу двете земји не престанува да се подобрува, велат владини претставници и во Софија и во Скопје.

Видеото погледнете го на ЕКСПРЕС.МК

loading...