Детална временска прогноза: Викендов пресврт во времето

АКЦИЈА
loading...

Времето во сабота ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне на североисток има услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи.

Во недела времето ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне во западните и северните планински предели има услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи.

Додека времето во понеделник ќе биде променливо, околу пладне и попладне нестабилно на повеќе места со пороен дожд и грмежи.

loading...