Tатко трага по близначките кои исчезнаа во пожарот во Грција (ВИДЕО)

АКЦИЈА
loading...

Случајот на 9 годишните близначки Софија и Василики Филипопулу, кои исчезнаа во понеделникот во пожарот во Источна Атика, стигна на насловните страници на светските медиуми.

Британски „Тајмс“, во голема статија пишува за девојчињата кои исчезнаа од куќата нанивните дено и баба во туристичко место надвор од Атика, зафатена од огнот.

Таткото на близначките, Јанис Филипопулос, апелира до секој кој знае нешто да контактира со властите, пишува In.gr.

Случајот предизвикал голема конфузија, бидејќи таткото тврди дека ги видел близначкирте на дна снимка на ТВ, наводно качени на бриод за спасување.

Но, капетанот на бродот изјави дека не качил деца без придружба.

Исто така, човекот што на снимката стои до девојчињата вчера изјави дека двете деца кои се видени во видеото се негови…

loading...