Денеска предградие на Атина под вода

АКЦИЈА
loading...

Со сериозни проблеми се соочуваат граѓаните во северните предградија на Атина поради силната бура што денеска го погоди овој дел од градот..

Противпожарната бригада досега добила најмалку 60 повици од граѓаните за испумпување вода од поплавени куки, јавуваат грчки медиуми.

Шокантна фотографија направена од жител на прдградието Маруси и постирана на „Твитер“ сама по себе говори за сериозната ситуација.

loading...