Ситни колачиња со банана и кокос готови за 15 минути

АКЦИЈА
loading...

Топчињата можат да бидат посни ако се прават со посни бисквити. Се прават без маргарин и шеќер бидејќи бисквитите и бананите се доста слатки.

СОСТОЈКИ:

3 средни банани (зрели)
100 гр кокосово брашно + 50 гр
100 гр шеќер во прав
300 гр мелени бисквити
1 лажица арома ванила
НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:
Изгмечете ги бананите, додајте шеќер, кокос и бисквити.
Формирајте мали топчиња и секое извалкајте го во кокос.
Послужете и уживајте!

loading...