И Дурловски се огласи на ФБ за неговите колеги

АКЦИЈА
loading...

Во текот на денешниот ден се дигна огромна прашина на социјалните мрежи околу утрешната прослава на владата по повод поканата од НАТО. Излезе листа на учесници, естрадни уметници кои ќе настапуваат на плоштадите, но некои од нив го демантираа своето учество.

Дел од граѓаните се задоволни поради организирањето на прославата, но друг дел упатуваат остри реакции кон учесниците, поради, како што вечат предавството со промената на името, што пак е услов за евлоатлантски интеграции.

Во продолжение статусот на Игор Дурловски, кој изминатиов период неколку месеци помина во притвор, поради настаните од 27. Април минатата година:

loading...