Хрватски пожарникари гледаат пенал-рулет и им ѕвони аларм за тревога (ВИДЕО)

АКЦИЈА
loading...

Како и сé што има нешто хрватско во себе, така и хрватските пожарникари беа залепени за телевизорот кога на пенали се решаваше дали Русија или Хрватска ќе оди во полуфиналето на Светското.

Дојде и решавачкиот момент, а на белата точка застана Ракитиќ. Камерата се фокусира на Акинфеев, па се враќа на Ракитиќ, и таман овој да шутне, на хрватските пожарникари им јавуваат дека има пожар. Погледнете како тоа изгледа:

 

loading...