Стојанче Стоилов бара правда за Никола Саздовски – Саздо

АКЦИЈА
loading...

Денеска на КАРИЛ почина 21 годишниот Никола Саздовски, кое на 29-ти јуни беше претепано во скопската населба Автокоманда. На социјалните мрежи пријателите се збогуваат од него. Меѓу оние кои се збогуваат со младиот Никола, е и капитенот на ракометниот клуб Вардар, Стојанче Стоилов.

-Почивај во мир Никола !!!

Ќе има ли ПРАВДА за ова дете комитско ?!?!?!?, напиша Стоилов во Фејсбук статус.

loading...