Мухамед Зекири треба(ло) да си одлежи 20 дена во затвор

АКЦИЈА
loading...

Секојдневни скандали ја пратат владата како и партиското раководство на СДСМ, од капитулантски, предавнички договори, до катастрофални резултати на Владата, но секогаш кога ќе помислиме дека сме виделе се, нов скандал е на повидок.

Имено потпретседателот на СДСМ и пратеник дел од владеачкото мнозинство бил осуден на 20 дена затворска казна.

Тој бил осуден во судски спор кој го имал со реисот на ИВЗ Сулејман Реџепи, при што судот му определил казна од 20 дена и парична казна, но не ја отслужил казната. Според неофицијални информации тој не ја одлежил казната, ниту пак ја платил паричната казна, бидејќи реисот му опростил.

Пресудата може да се види на Инфомакс

loading...