Необични историски ознаки осамнаа на спомениците во Скопје (галерија)

АКЦИЈА
loading...

Ноќта кон неделата се појавија необични ознаки со натписи на повеќе историски споменици во македонската престолнина.

Според фотографиите коишто граѓани ги испратија до НетПрес, натписите дефинитивно се во духот на договорите што ги постигна Владата на Зоран Заев со Бугарија и Грција, но предизвикаа многу вознемиреност и бурна реакција кај жителите на Скопје.

Нетпрес.мк

loading...