(ВИДЕО) Џафери: Барав средба со Иванов, но одговор не добив

АКЦИЈА
loading...

Претседателот на Парламентот на Р.М. Талат Џафери во интервју за емисијата Клик плус на ТВ 21 потврди дека ако претседателот Иванов не го потпише указот за законот со кој се затвора прашањето за името, тој по второто гласање во Парламентот овој закон и претходниот Закон за јазиците ќе ги прати на објавување во Службен весник само со неговиот потпис, согласно уставот.

– Не држи неговото тврдање дека не бил информиран за преговорите со Грција, вели собранискиот спикер и додава дека премиерот и шефот на дипломатијата го информирале за текот на преговорите а ако тој сака на секој збор што ќе биде речен да се удри со тапани, тоа не држи.

loading...