Кога Зоки пробиваше полициски кордони, немаше солзавци

АКЦИЈА
loading...

Новинарката Јорданка Иванова-Јоци ја коментира полициската интервенција пред Собрание синоќа, правејќи паралела со насилниот обид за влез во Парламентот пред шест години, кога во првите редови беше сегашниот премиер Зоран Заев.

„Кога Зоки туркаше огради и пробиваше полициски кордони, немаше солзавци и шок бомби. А, никој не го ни уапси.

Вчера беше употребена прекумерна сила врз демонстрантите. Досега невидена во последни 20 години.

Добро утро“, напиша на својот профил на „Фејсбук“ учесничката и поддржувач на протестите против претходната влада, која не го крие незадоволството од начинот на владеење на сегашната.

 

loading...