Сите во фамилијата ќе ги искинеме членските од СДСМ (ВИДЕО)

АКЦИЈА
loading...

Во контактната емисија на 24Вести се јави гледач од гевгелиско, кој тврди дека живеел на неколку стотици метри од грчката граница, незадоволен од Заев и неговите како што вели, лаги, во врска со името

Тој ги покани медиумите да дојдат на границата за да снимат каков криминал се прави откако се променила власта, и се закани дека ќе ги искине членските карти од СДСМ пред телевизија бидејќи гласал за Република Македонија, а Заев ги излажал и го променил името.

Како што вели, се покајале што гласале за Заев, против Груевски.

Јас сум Социјалдемократски сојуз

Ало Бихачќа се слушаме …?

Публикувахте от Чао Заев в 14 юни 2018 г.

loading...