Погледнете го обраќањето на претседателот Иванов (Видео)

АКЦИЈА
loading...

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов во 17 часот го започна обраќањето пред македонските граѓани во врска со договорот за името меѓу Македонија и Грција.

Тој денеска имаше двеминутна средба со премиерот Зоран Заев и шефот на македонската дипломатија Никола Димитров кои го информираа за постигнатиот договор за името.

Од Кабинетот на претседателот соопштија дека средбата траела две минути и најавија дека во текот на денот тој ќе обрати пред граѓаните.

 

loading...